Czy młodzież korzysta w dzisiejszych czasach z bibliotek?

ksiazka1.jpg Książki multimedialne, biblioteki elektroniczne, to wszystko jako znak współczesności zdecydowanie nie przekonywuje do uważanej przez wielu, a przede wszystkim przez młodzież archaicznej formy, jaką są biblioteki stacjonarne.

Cudowna architektura, zapach druku, a także papieru już nie działa jak magnes, jak afrodyzjak dla głodnych sztuki i wiedzy dusz. Dzisiejsza młodzież jako cześć społeczeństwa wirtualnego zdecydowanie bardziej przywiązana jest do szybkiej i prostej formy elektronicznej, w zasadzie jedno klik, bez wychodzenia z domu, bez trudu i angażowania sił oraz czasu, dowolna pozycja prezentuje nam się na ekranie monitora. Trzeba przyznać, iż tradycyjna biblioteka jeszcze żyje swoim unikalnym życiem tylko w kręgach szkolnych, (choć już coraz mniej), i w tych, w których miłość do książek, a tym samym i do bibliotek została im przekazana poprzez tradycyjne wychowanie, i uwielbienie klasycznych księgozbiorów.