Najpiękniejsze biblioteki w Polsce

Biblioteka, obiekt kojarzony dla większości z miejscem dostojnym, doniosłym, z wyjątkową dla siebie specyfiką. Wiele bibliotek, w tym także w Polsce to prawdziwe dzieła architektoniczne, w ich wiekowości i unikalności, a czasem i nowoczesności zawarte są najpiękniejsze aspekty tychże miejsc.

W indeksie najpiękniejszych bibliotek polskich zdecydowanie nie może zabraknąć Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego – biblioteka utworzona w roku 1817, to doskonałe połączenie tradycji z nowoczesnością, wielkim estetycznym walorem biblioteki jest ogród botaniczny znajdujący się na dachu gmachu. Kolejną „perłą” biblioteczną jest Biblioteka Uniwersytety Jagiellońskiego – utworzona w 1364 roku, jako nierozłączna część uniwersytetu, dziś to największy obiekt biblioteczny w Polsce uznany za ogniwo Narodowego Zasobu Bibliotecznego. Swym historycznym zarysem oraz szczególnością architektury przyciąga miłośników zbiorów bibliotecznych z całego kraju i świata.

Dodawanie komentarza

Aby dodać komentarz, wypełnij formularz poniżej.

Twoje dane