Popularne książki o rozwoju osobistym

Popularne książki o rozwoju osobistym

Dbanie o własny rozwój osobisty jest jedną z najważniejszych spraw, której każdy człowiek powinien poświęcić sporo czasu.

Zaniedbanie tej sfery życia powoduje, że gnuśniejemy, nic nas nie interesuje, stajemy się starzy wiekiem oraz mentalnie. A dbać o wspomniany rozwój trzeba przez właściwie całe życie, bez względu, czy jesteśmy młodymi ludźmi, czy już takimi, którzy weszli w tak zwaną jesień życia.

Można to robić w rozmaity sposób, istnieje sposobność, aby na przykład uczyć się języków obcych, albo może pójść na studia, żeby zgłębić interesującą nas dziedzinę naukową. Świetnie także wpływa na nasz sposób postrzeganie świata czytanie książek. Oczywiście takich, które wniosą do naszego życia coś pozytywnego.

Więcej interesujących wpisów o literaturze znajdziesz w serwisie https://poczytam.pl/.

Rozwój osobisty – po jaką literaturę sięgnąć?

Kultową pozycją, jeśli chodzi o książki dotyczące rozwoju osobistego, jest „Potęga podświadomości” której autorem jest Joseph Murphy. Dowiemy się z tej lektury na przykład tego, że największy skarbiec tkwi w naszym wnętrzu. To jak się nam powodzi nie jest uzależnione od żadnych czynników zewnętrznych, tylko od tego, jak my na nie reagujemy. Czy łatwo się poddajemy przeciwnościom życiowych, czy też walczymy do momentu odniesienia zwycięstwa. Joseph Murphy pisze także w swojej książce, choćby o tym, jak rozwiązywać problemy małżeńskie oraz dbać o harmonijne stosunki z otoczeniem.

Kolejną pozycją po którą warto sięgnąć, jest dzieło amerykańskiego pisarza z dziedziny psychologii i historii Dale Carnegiego noszące tytuł „Jak przestać się martwić i zacząć żyć”. Jest to o tyle ważna lektura, ponieważ nierzadko właśnie ogarniające nas zmartwienie, obawa o przyszłość, utrudniają rozwój osobisty. Poleca się również przeczytanie książki” Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus” autorstwa Johna Graya, czy też „Obudź w sobie olbrzyma”, którą napisał Anthony Robbins.