Pułapka negatywnego myślenia

Pułapka negatywnego myślenia

Negatywne myślenie może mieć dramatyczny wpływ na człowieka, oprócz utrudniania postępów i sukcesu, może zacząć wpływać na twoje samopoczucie fizyczne, a co gorsza, zacząć oddziaływać na ludzi wokół ciebie.

Pozbądź się złego myślenia

Negatywne myśli będą przeszkodzić Ci w osiągnięciu tego, czego chcesz, ponieważ czujesz, że nie jesteś w stanie osiągnąć i nie jesteś w stanie nic zrobić, sprawią, że poczujesz się bezwartościowy i nigdy więcej nie będziesz chciał próbować ani nic robić.

Poza tym, jeśli zaczniesz czuć się bezwartościowy, zaczniesz zaniedbywać siebie jako osobę i przestaniesz dbać o swój wygląd, a to nawet zacznie wpływać na twoje zdrowie.  Stres będzie na porządku dziennym w twoim życiu, jeśli zawsze czujesz się negatywnie i może to powodować migrenowe bóle głowy.

Jeśli twoje negatywne nastawienie zaczyna odbijać się na innych ludziach, masz wielki powód do zmartwień, ponieważ jeśli wszyscy przyjaciele lub koledzy z pracy czujecie to samo, co ty, nie wszyscy będziecie w stanie przezwyciężyć te uczucia.  Bycie otoczonym przez negatywnych ludzi jest bardzo niebezpieczne, ponieważ nie będą próbowali sprawić, że zobaczysz w sobie to, co najlepsze.

Zamiast podnosić na duchu, gdy jesteś przygnębiony, będą dalej zgadzać się z tobą, że nie jesteś w stanie być lepszym i że nie możesz zrobić nic pozytywnego.  Kiedy jesteśmy w negatywnym stanie, nie przyciągamy tych elementów, które pomogłyby nam posunąć się naprzód;  raczej przyciągamy okoliczności, które wspierają nas w myśleniu, że coś jest nie tak i utkniemy.

Mówiąc najprościej, kiedy myślimy negatywnie, przyciągamy negatywne emocje i wydarzenia.  Tak więc, gdy ktoś jest w stanie negatywnym, wszystko wydaje się iść nie tak.  Taka sytuacja i tak ci nie pomoże i nie możesz być lepszą osobą wśród negatywnych ludzi.  Negatywne myśli są naprawdę niebezpieczne i należy je wyeliminować.

Co warto z tym zrobić?

Podejmij pozytywne zobowiązanie do zdobywania wiedzy, pracy, bliskich, znajomych, osiągnięć sportowych i innych wartościowych celów.  Chwal siebie i innych.  Miej marzenia o sukcesie.  Stań się entuzjastycznie nastawiony.

Skoncentruj swój umysł na ważnych rzeczach.  Ustal cele i priorytety dotyczące tego, co myślisz i osiągasz.  Wyobraź sobie swoje cele i to, jak je osiągnąć. Opracuj schemat rozwiązywania problemów. Naucz się relaksować.  Rozkoszuj się sukcesami.  Bądź szczery wobec siebie.

Bądź nieustraszony.  Zmieniaj się i ulepszaj każdego dnia.  Daj z siebie wszystko i nie patrz wstecz.  Postrzegaj uczenie się i zmianę jako szanse.  Próbuj nowych rzeczy.  Rozważ wiele opcji.  Poznaj nowe osoby.  Zadawaj dużo pytań.  Śledź swoje zdrowie psychiczne i fizyczne.  Stań się twierdzący.

Badania pokazują, że osoby z tymi cechami są zwycięzcami w dobrych czasach i przetrwają w trudnych czasach.

Badania pokazują, że osoby, które świadomie postanowiły zmodyfikować swoje wewnętrzne rozmowy i założenia, zgłaszają praktycznie natychmiastową poprawę swoich wyników.  Wydaje się, że ich wzrosty energii i sprawy idą lepiej.

Poświęcenie, kontrola i wyzwanie pomagają budować szacunek do samego siebie i promować pozytywne myślenie.  Zacznij już dziś.